Pracujeme s nejnovějšími trendy

Představujeme novinky zastupovaných produktů a dění kolem nás

Co jsme pro vás přichystali nového? Podívejte se na naše novinky

Řezání závitů bez hromadění třísek. www.stools.cz Výroba závitů je většinou jedním z posledních pracovních kroků. Mnoho drahých operací už je dokončeno a obrobek má vysokou hodnotu. Procesní spolehlivost řezání závitů je tedy na prvním místě na seznamu sledovaných věcí. To platí zejména při řezání závitů v slepých otvorech v materiálech tvořících dlouhou třísku. Pro tento případ použití je ideálním řešením Walter Prototyp Paradur® Short Chip HT. Pokud při řezání závitů do slepých otvorů vznikají zavinuté třísky, je to pro závitník zpravidla nebezpečné. Obsluha stroje musí zasáhnout a třísky odstranit. Obrábění se přeruší a výroba se prodražuje o dodatečné náklady. Nástroj Paradur® Short Chip HT se postará, aby to nedošlo tak daleko. Souhrn mimořádných vlastností zabraňuje tvorbě nechtěných klubek: Patří k nim 9° redukovaná šroubovice ve spojení s nabroušeným čelem v náběhu. Toto broušení po několika chodech závitu přejde do úhlu šroubovice 15° s drážkou pro odvod třísky. Břity navíc mají upravený úhel čela. Axiální vnitřní chlazení vyplachuje třísky přes drážky šroubovice ven z otvoru. Takto upravený nástroj umožňuje výrobu závitů v slepých otvorech bez třísek až do hloubky 3,5 x D, a to i při obrábění ocelí tvořících dlouhou třísku a s minimální pevností 850 až 1250 N/mm2. Odtud také zkratka HT – high tensile (vysoká pevnost v tahu).
Nový Walter GPS ( verze 4.2.1) již dostupný. www.stools.cz S GPS najdete v několika krocích optimální řešení obrábění pro vaši součást: on-line i off-line – jednoduše pomocí vyhledávání nástrojů nebo doporučeného použití. GPS vám nabízí progresivní funkce: Doporučení nástrojů a řezných parametrů přesně přizpůsobené pro vaše obráběcí úkoly Doplňující informace pro vaši strategii obrábění Individuální přizpůsobení nástrojů a řezných parametrů vašemu stroji Propojení obráběných procesů (např. vrtáky na otvory pro závity a závitníky) Výpočty hospodárnosti Vytváření podrobných zpráv Předání nástrojů, které jste si vybrali, do obchodu Walter TOOLSHOP GPS on-line: K dispozici na všech typech zařízení (stolní počítač, tablet, chytrý telefon) a všech operačních systémech
Mediální knihovna. www.stools.cz Walter Mediální knihovna poskytuje jednoduchý a přehledný přístup k mnoha on-line dostupným souborům, videozáznamům a aplikacím. V centru stahování najdete aktuální katalogy, brožury, příručky, formuláře, certifikáty a mnoho dalšího. Videocentrum nabízí v přehledné formě velký výběr aktuálních videozáznamů. Prostřednictvím aplikačního centra máte přístup k různým užitečným aplikacím pro různé platformy.
Rozšiřujeme obchodní tým. www.stools.cz Přemysl Mach - zákaznický servis.
Rozšiřujeme obchodní tým. www.stools.cz Ladislav Korbel - obchodně-technický zástupce. Oblast, kraj Středočeský+Liberecký.
Rozšiřujeme obchodní tým. www.stools.cz Ondřej Grus - obchodně-technický zástupce. Oblast, kraj Jihomoravský+Olomoucký.
Rozšiřujeme obchodní tým. www.stools.cz Helena Tarkayová: obchodně-technický zástupce. Oblast, kraj Pardubický + Královehradecký.
Nová aplikace "Walter Insert Converter". www.stools.cz Aplikace pro změnu současného řešení s vyměnitelnými břitovými destičkami na příslušné řešení od firmy Walter. Máte obráběcí úkol a chcete na něj použít vyměnitelné břitové destičky Walter? S aplikací Walter Insert Converter to není žádný problém! Jednoduše zadejte do aplikace vyměnitelnou břitovou destičku, kterou v současnosti používáte – a Insert Converter vám sdělí, jaká vyměnitelná břitová destička Walter odpovídá vašemu současnému řešení. Ideální aplikace pro optimalizaci vašeho obráběcího procesu a prodloužení životnosti, zvýšení procesní spolehlivosti a produktivity. Tato aplikace zahrnuje všechny druhy řezných materuálův produktové řadě ISO soustružení, upichování i zapichování a řadu ISO materiály na bázi CBN/ PKD/ Keramika/ Cermet. Utvařeč střísky zahrnuje oblasti ISO soustružení, upichování i zapichování.
Měřidla Mitutoyo stále dostupné v akci platné do 31.12.2018. www.stools.cz